Võib-olla sa tead, mida tähendab petmine ja truudusetus, teoreetiliselt vähemalt. Tehakse midagi, mis kallile kaasale kohe kindlasti ei meeldi, ja selleks, et teda rasketest tunnetest säästa, püütakse tehtut varjata, nii et teine ei kahtlusta midagi reeturlikku. Enamasti mõeldakse truudusetuse all pikantsemat laadi afääre, kuid esineb ka teist laadi petmisi. Selliseid leebemaid hämar­alasid, mis pole nii ohtlikud, et paljastumisel abielu karile paiskaksid, ent ometi oleks parem, kui need jääksid enda teada.

Väidetavalt on igal pikemat aega koos elanud paaril teineteise ees saladusi, suletud sahtleid, mõni rohtukasvanud aia­sopp, kuhu teine pole oodatud. Võib-olla on tegemist mõne messenger’i-vestlusega, milles puudub küll sihipärane flirt, kuid mis põhjustaks päevavalgele tulekul partneril rohkesti küsimusi. Või katsu kodus seletada, et õhtu möödus soojas ja sõbralikus õhkkonnas eksiga restoranis vanu aegu meenutades. Või käib „endine“ suitsetaja, kes on kaasale vandunud, et vihkab nüüd nikotiini sama palju kui temagi, õhtuti prügitünni taga kimumas...

Need on küll petmised, aga ilmselt mitte väga traagiliste tagajärgedega.

Kuhu kategooriasse aga liigitada finantspettused? Koduseid eelarveid peetakse tihtipeale palju segasematest reeglitest lähtudes kui firma raamatupidamist, ja alati pole partnerite vaheline rahalugemine kristallklaar.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega