Targemaks ju keegi ei saanud ja midagi uut ka ei kuulnud. Ausalt öeldes olnuks vist iga debatis osaleja lausa rumal, kui püüdnuks poliitkonkurendile midagi põhjendada või tema argumente arvesse võtta, veel vähem nendega „ühtida“, kui nüüd üht aastatetagust arvamusfestivali tiigiskandaali meenutada.

Rahvusringhääling tõmbas „Foorumile“ joone alla pärast 2018. aasta kevadet. Igati õigustatult ja vahest mõni aasta liiga hiljagi. Saade, mis aastatel 2011 kuni 2015 veel nelja vägagi tsentristliku parlamendierakonna esindajaga enam-vähem toimis, mandus kuueliikmelisena täielikult. Taoline areng polnud kindlasti ei EKRE ega Vabaerakonna süü või teene, ent vastanduvate seisukohtadega opositsioonierakonde lisandumine andis juba süvenevale protsessile hagu.

Eks olukord, kus erakonnad oma valijatele ise uudiseidki kirjutavad, ei soodustagi konstruktiivset vaidlust, veel vähem seekaudu „tõe leidmist“. Kui Kesknädal kiratseb ilma peatoimetajata ja vähemasti selle arvamusloo kirjutamise ajal ka toimiva veebileheta, siis nii EKRE kui ka Isamaa on suurema ja väiksema eduga pannud käima regulaarset sisu tootvad meediaportaalid. 

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega