Giuseppe Uccula (46) on pärit Sardiiniast, imeilusate randade poolest tuntud linnast nimega Olbia. Sõbrad kutsuvad teda hellitavalt Peppeks. Peppe on Sardiinias müügiesindaja ja ettevõtja. Tal ei ole naist ega lapsi, on ainult ta vend ja sõbrad. Ta on sõitnud mitmeid aastaid mootorrattaga ning võtnud sõpradega ette reise maailma eri paikadesse. Nagu ka seekord. Kaks sõpra Nello Cosenza(49) ja Giuseppe kohtusid Gdanskis, et alustada pikalt planeeritud reisi pärast Itaalias lõppenud lockdowni . Planeeritud olid peatused nii Soomes kui Rootsis.

18. juulil, laupäeva öösel vastu pühapäeva olid reisisellid teel Riiast Eesti pealinna. Mõnikümmend kilomeetrit enne Tallinna alustasid nad lauges kurvis möödasõitu mitmest veoautost, kui ühtäkki silmas eespool sõitnud Nello teel suurt loomakorjust. Tegu oli surnud põdraga, kes oli arvatavasti mõnelt rekkalt löögi saanud, kuid keda veokijuht polnud teelt ära koristanud.

Nello jõudis pidurdada - „Mina nägin seda 6-7 meetrit enne,“ meenutab ta - ja libises oma mootorrattaga 50 meetrit mööda asfalti, kuid tema taga sõitnud sõbral läks veelgi õnnetumalt - Peppe põrutas põdrakorjusele suurel kiirusel otsa, paiskus tsikli seljast õhku ning lendas vastu sõitvat veokit.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega