07.06.2021: USA Föderaalne Juurdlusbüroo (FBI) murdis lahti krüpteeritud sõnumisüsteemi Encrochat, mille abil narkokaubitsejad omavahel salaja infot jagasid. Sõnumite paljastamine tõi kaasa hulganisti läbiotsimisi 16 riigis sh Eestis. 

Encrochati abil pidas suhtlust ka Atlandi-ülene kuritegelik jõuk, kellest kirjutasime möödunud aasta septembris. Nende tabamisel sai osaliselt määravaks just see, et koguaeg ei viitsinud nakorkaubitsejad Encrochati turvalist keskkonda suhtlemiseks kasutada. Taasavaldame toona ilmunud loo.

Kolmanda raundi lõpuni on jäänud veel kaks ja pool minutit, kui Eesti parima kikkpoksija, Mirkko Moisari vastane esimest korda matile prantsatab.

„Nonii! Konstanidis kukkus,“ rõõmustab teleülekannet kommenteeriv Kaarel Kose.

Rahvast on peaaegu täismaja. Kohal on isegi tulevane linnapea ­Mihhail Kõlvart. Niisamuti Eesti aserite jõugu juhiks nimetatud rahvusvahelise haardega narkoärikas ning Eesti tasemel karateka Amid ­Magerramov ja teist põlve allilma autoriteet Dmitri Bõkov juunior. 

Koos Magerramovi ja Bõkoviga vaatab matši Santiago ­R­­odriguez. Mees nimetab end ühe suure Colombia narkokartelli liikmeks. Publikus istub ka ­Lauris ­Kaminskis – mees, kes USA narko­agentuuri DEA luureandmete kohaselt on Maarjamaa allilmas tähtis kuju, kuid kelle kohta ei leia ainsatki süüdimõistvat kohtuotsust ega varasemat meediakajastust.

Päev enne matši – reedel, 13. oktoobril 2017 – käivad Magerramov ja Kaminskis Colombiast saabunud külalisega ühes Tallinna restoranis õhtustamas. Magerramov ja Kaminskis tutvustavad colomblasele teisigi siinse kriminaalkontingendi tähtsamaid ninasid. 

Algamas on suurejooneline ja riskantne narkoseiklus, mille tagajärjed jäävad asjaosalisi saatma kogu eluks.