Ülekande teostaja on Indrek Kasesalu/ Motion Graphics.

8.novembril algab kontsert üks tund varem kell 22.30 ja lõppeb südaööl.

Kontserdi esimeses pooles tulevad ettekandele Arvo Pärdi klaveripala „Aliinale“ ning segakoorile ja keelpilliorkestrile loodud teos “Stabat Mater”, Teises pooles esitatakse aga Erki Pärnoja selleks ööks kirjutatud 35-minutiline uudisteos “Anima mea”.

Teosed kannavad ette Eesti esinduskoor Collegium Musicale, Robert Traksmann (viiul), Laur Eensalu (vioola), Leho Karin (tšello), Erki Pärnoja (kitarrid), Filip Leyman (klahvpillid, Rootsi), Ulrik Ording (löökpillid, Taani) ja Peedu Kass (süntesaator, basskitarr).

Pärnoja sõnul saab elu esimene kooriteos "Anima mea" olema tema loomingus uueks tasandiks. Teose tekstina on kasutatud fraase psalmidest, teadmata autorite/munkade ladinakeelseid palveid, keldi palvet ja Anna Haava luulet. Lisaks Erki Pärnojale on tekstide koostajaiks Anu Lamp, Jaan Tammsalu ja Eero Epner.

Collegium Musicale dirigent Endrik Üksvärav ütles, et Arvo Pärdi ja Erki Pärnoja näol on tegu teatud mõttes ebatavalise kooslusega. "Ka kontserdi algusaeg on ebatavaline - natuke enne südaööd. Liigume öökontserdil ühest päevast teise, mis sümboolselt tähendab justkui liikumist surmast ellu, kurbusest rõõmu. Ja saame osa inimeseks olemise ilust.”

Veebipiletid 7. novembri öisele kontserdile on müügil SIIN.

Proovid juba käivad:

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid