Raul Ojamaast (31), kes ilmus aastate eest muusikapilti tubli kitarristina, on tasahilju saanud žanriülene liigutaja-suunaja produtsendina. Askeldab rokis, popis, hiphopis ning on suunanud pilgu isiklikule elektroonika-projektile.

Üks tänavusi suurimaid hitte – 5MIINUSe „loodus ja hobused“ –on valminud tema produtsendikäe kaasosalusel. Bändi liikmena, loo autori ja produtsendina on ta pundis ansambli Gram-of-Fun palas „Lost in a Dance“, mis pääses just „Eesti laul 2021“ poolfinaalidesse. Kui Gram-of-Fun on tema sõbra Muudu bänd, siis Levski on tema sõbra ja stuudiokaaslase Kostja Tsõbulevski bänd, ning Levskis on Raul niisamuti hääleõiguslik osaline. Ja hei! Detsembris ilmub kauaoodatud nublualbum, millel on Ojamaa puudutust kahes loos. Näiteks koos nublu ja gameboi tetrisega stuudiojämmis sündinud räpprokis.

Aga hetkel kõige tähtsam – ansamblil Miljardid ilmus just teine kauamängiv. Album „Ma luban, et ma muutun“ sai Marten ­Kuningal (laulja), Peedu Kassil (bass), ­Kristjan Kallasel (trummid) ja Raul Ojamaal valmis juba aasta alguses, aga et see 2020 on, nagu ta on, ilmus album alles nüüd. Omapärase minekuga, kuid üsna laia külgetõmbejõuga Miljardid on kasvanud Eesti kõrgliiga pop-rokk-bändiks ning kitarristil, lugude autoril ja plaadi produtsendil Ojamaal on oluline roll mudida bändi uutes suundades.
 

Kas Miljardite plaat tuli ka tema arvates raskelt nagu rääkinud Marten Kuningas?
Millises suunas ta produtsendina uue plaadiga triivis?
Kas ülejäänud bänd usaldab teda produtsenditoolis täielikult?
Milliseid Eesti produtsente ta pimesi ära tunneb?
Milliseid välismaised produtsente kõrgelt hindab?

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega