„Sel aastal on kõik teisiti, nii ka jõulud – need tulevad varasemast valgusküllasemad ja säravamad,“ ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart novembri keskel linnavalitsusest välja saadetud pressiteates.

Tõsi. Igal järgmisel aastal tundub pealinn aina rohkem ja rohkem jõulupühade ajal õitsema löövat. Linnajuhid kutsuvad kaunistatud linna juba hellitavalt talviseks muinas­jutumaaks. Kadrioru pargi loomeosakonna juhataja ­Kristiina Kirseli sõnul, kes sel aastal linna ehtimist koordineerib, on Tallinna linn andnud umbes pool miljonit eurot jõulumiljöö loomiseks.

„Oleme püüdnud rohkem kokku koondada seda valgusevõlu,“ ütleb Kirsel. „Vanalinna ja vanalinna ümber, et inimesed ikka tuleksid ja jalutaksid. Ja mitte ainult ühte punkti, Raekoja platsi, vaid käiksid ka mööda pisikesi tänavaid ja vaataksid, mis nurgatagustes toimub. Seetõttu on ka vanalinna ümbruse pargid saanud sel aastal rohkem tähelepanu kui varem.

Kuna siseruumides väga olla ei saa ja igasugused suured peod ja sündmused jäävad teatavasti ära, siis selleks, et päris nukker ei oleks, püüame pakkuda tänaval jalutajatele helgust ja valgust.“

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega