Patrick Brown on endale võtnud missiooni hävitada aastaks 2035 maailmast looma- ja kalakasvatus. Californias Räniorus asuv ettevõte Impossible Foods tegeleb geneetiliselt muundatud taimse liha tootmisega, Brown on selle juht ning tema jutt surmtõsine. Lõpp tööstuslikule looma- ja kalakasvatusele – steikidele, fish & chips’ile ja ahjupraadidele. Vähemalt sellisel kujul, nagu neid seni tunneme.

Brown lubab, et selle asemel loovad tema firma teadlased ja toidutehnikud taimepõhised asendused kõikidele tänapäevastele loomsetele toodetele, mida maailma mis tahes piirkonnas tarvitatakse.

„Tahan ärilise loomakasvatuse pankrotti ajada. Nii lihtne see ongi. Asi pole selles, et mul oleks midagi seal tegutsevate inimeste vastu, vaid et tegu on kõige hävitavama tööstusharuga maakeral,“ ütleb Brown.

Brown on endine Stanfordi ülikooli biokeemiaprofessor, kes lõi Impossible Foodsi aastal 2011 pärast intensiivse loomakasvatuse uurimiseks võetud loomepuhkust. Sellest peale on ettevõte tõmmanud ligi 1,3 miljardi dollari väärtuses investeeringuid.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega