Praegu Venemaal vanglas oma elu eest võitlev Aleksei ­Navalnõi esines läinud aasta 27. novembril Euroopa Parlamendi välisasjade komitee ees mõningate ettepanekutega, kuidas Euroopa Liit võiks karistada ja peaks karistama Venemaad kõige selle eest, mida Venemaa teeb.

Navalnõi teatas, et nii kaua, kuni „härra Usmanovi kõige kallim jaht seisab Barcelona või Monaco sadamas, ei võta keegi ei Venemaal ega eriti Kremlis Euroopa sanktsioone tõsiselt“. Ališer Usmanov on nimelt üks Venemaa rikkamaid inimesi, kes olla sealsetes korruptsiooniskeemides kõva kuju.

Hiljem kõlas veel mõni nimi. Näiteks Abramovitš ja ­Rotenberg, kellele Euroopa võiks Navalnõi arvates samuti öelda, et „mehed, te tegutsete Vene rahva vastu, te tegutsete Euroopa vastu, olete kogu aeg rääkinud, et Euroopa on midagi väga halba, nii et võtke palun oma jahid ning viige need kusagile kenadesse sadamatesse Valgevene Vabariigis“.

Navalnõi arvates on Vladimir Putinit võimalik peatada vaid siis, kui rünnatakse Kremliga seotud oligarhe. Ähvardatakse neilt ära võtta see, mille nad on lääneriikidesse paigutanud.