India põleb. Nii ülekantud kui ka otseses tähenduses. Krematooriumid India suurlinnades ajavad üle. Koroonaviirusega nakatunuid ja Covid-19sse surnuid on lihtsalt liiga palju. Kes ei mahu ahjudesse, põletatakse sealsamas parklas. Lõkkeid, milles surnukehasid tuhastatakse, on sedavõrd palju, et varsti tuleb hakata võtma puid juba kohalikest parkidest.

Veel veebruari lõpus, kui viirusega nakatumine kogu maailmas vähenes, kuulutas Narendra Modi hindunatsionalistlik rahvapartei, et visionäärist peaministri võimeka juhtimise all on riik koroonast jagu saanud. „India on uhke ja võidukas,“ seisis partei avalduses. Vahepeal on aga igapäevane uute nakatunute arv kasvanud 20 korda. Iga kolmas nakatunu maailmas on Indiast. Suhtarvude järgi – Indias elab umbes 1,4 miljardit inimest ehk ligikaudu kolm korda rohkem kui Euroopa Liidus – läheb Indial justkui paremini kui Eestilgi, ent järsult tõusev nakatumiskõver annab tunnistust eksponentsiaalsest kasvust, mille vastu pole valitsusel ühtki relva. Päris statistika on ilmselt mitu korda hullem.

„Ma pole mitte kunagi näinud sedavõrd suurt rahvahulka,“ kiitles aga Modi alles poolteise nädala eest. Tema ees tungles maskideta rahvasumm.