Lanno süüdistas Saart ja Kingseppa terviseameti sülearvutite, mobiiltelefonide ja uksekaartide omastamises. Kingsepale heitis ta ette ka küberkuritegude sooritamist, mis seisnenud e-kirjade postkasti sisu kopeerimises.

Kohus otsustas, et Lanno juttu ei saa võtta tõsiselt. Terviseameti ­sülearvutid on tõepoolest Saare ja Kingsepa käes, aga nad on nõus need tagastama. Endised pressitöötajad soovivad lihtsalt salvestada isiklikud failid pädeva ametniku järelevalve all enda tarbeks ümber. Lanno on sellest keeldunud.
VIHAALUNE: Terviseameti endine kommunikatsioonijuht Simmo Saar.

Kohtunik Pavel ­Gontšarov märkis, et Kingsepp poleks pidanud hoidma oma isiklikke andmeid terviseameti arvuti kõvakettal. Arvuti tagastamisele tingimuse seadmine ei tee aga temast kurjategijat. Sama meelt oli kohtunik Urmas ­Reinola, kes nimetas Saare käitumist siiski mitteaktsepteeritavaks ja meelevaldseks.

Lanno isu Saarele ja Kingsepale kriminaalasi kaela väänata oli nii suur, et ta palkas terviseametit esindama advokaat Taivo Ruusi.

Saar ja Kingsepp said sule sappa usalduse kaotamise tõttu. Enne oli Saar lekitanud telesaatele „Kuuuurija“ tervise­ameti siseinfot, mis paljastas saamatust koroonaviiruse vastases võitluses.

Täiendatud 28.04: ERRi teatel otsustasid Simmo Saar ja Eike Kingsepp oma tööarvutites olevatest isiklikest failidest loobuda ja tagastada Terviseametile arvutid, mille pärast Lanno taotles nende suhtes kriminaaluurimise algatamist Saare sõnul on vaidlus sülearvutite sisu osas jõudnud olukorda, kus targem annab järele.