Hillar Irves korraldab juba kuueteistkümnendat aastat Võhandu maratoni. Seda peetakse maailma üheks suurimaks aerutamismaratoniks. Tänavu kevadel lükkus see juba teist korda edasi.

„Maratoni läbisõitmine on nagu mäetippu tõusmine,“ ütleb Hillar Irves (52). „Inimestele meeldib teha asju, millel on lõpp ja algus. Sõidad ühest järvest teise ja see ongi nagu millegi ära lõpetamine.“

Aga läinud nädalal teatas valitsus, et „praegust epidemioloogilist olukorda arvestades otsustati Võhandu maratoni korraldamine edasi lükata“. Samas pressiteates selgitas valitsus veel, et otsustas Võhandu maratoni asemel lubada kahe teise „ülekaaluka ühiskondliku huviga ürituse toimumist“. Nendeks on 28.–30. maini toimuv võrkpalli Euroopa Kuldliiga meeste alagrupiturniir ja 15.–18. juulini toimuv autoralli maailmameistrivõistluste sarja etapp Rally Estonia 2021.

Hillar Irves lausub, et Võhandu maraton toob Lõuna-Eestisse igal aastal 500 000–700 000 eurot – osalejad ja nende saatjad vajavad majutust, toitlustust. „Meil on väliüritus, aga koroona on ju siseruumide, läbude ja töökohtade haigus!“ ütleb Irves.