Kui te pole veel kuulnud nime Chloé Zhao, siis on viimane aeg end kurssi viia. Tegu on nimelt kõige kuumema sõnapaariga maailma filmitööstuses. Zhao puhas töö tänavusel auhinnahooajal on fenomenaalne, ent tema Veneetsia Kuldlõvi, Kuldgloobus, BAFTA, BIFA ja kõik muud preemiad kahvatuvad Oscari-võidu kõrval – sest kuigi see kõlab uskumatult, on Zhao maailma ajaloos teine(!) naine, kes on parima režissööri Oscari võitnud. Tema triumf praegusel murrangulisel ajal on sümboolne ja lõhub jõuliselt naiste klaaslage filmimaailma tippliigas.

Chloé Zhao (sünninimega Zhao Ting) on 39aastane. Ta on sündinud Hiinas, Pekingis. Pärast vanemate lahutust abiellus Chloé isa uuesti, väljavalituks tuntud Hiina naiskoomik. Lisaks uuele kasuemale mõjutas teda õrnade teismeaastate jooksul väga suurel määral Lääne popkultuur. Igatahes organiseeris tüdruk ennast juba keskkooli ajal Londonisse ja sealt edasi Los Angelesse õppima. Eri ülikoolides tudeeris ta politoloogiat ja filmitootmist ning sai aastal 2015 valmis oma debüütfilmi „Laulud, mida mu vennad mulle õpetasid“ („Songs That My Brothers Taught Me“). Praegu, kuus aastat ja paar linateost hiljem on seis selline – Chloé Zhao kirjutatud, lavastatud ja monteeritud „Nomaadimaa“ on viimasel aastal konkurentsitult kõige enam laineid löönud film.

Huvitaval kombel on sellest üsna ebatüüpilisest Ameerika lookesest, mis räägib üksildasest Ferni-nimelisest lesknaisest (Frances McDormand), kes oma autosuvilaga mööda Ameerikat ringi rändab, saanud koroonaajastu sümbol.