Endised kaitseväelased kaubalaevadel automaatrelvadega lasti kaitsmas – kümme aastat tagasi oli see vaat et tavapärane elukutse, sest tähtsate mereteede naabruses asuvast Somaaliast oli saanud piraatluse Meka. Probleem lahenes tänu rahvusvahelisele koostööle, ent teadupärast loodus tühja kohta ei salli. Piraatlus ei kadunud, vaid astus moodsa arvutustehnika abil tulevikku.

Piraadid ei röövi enam kaubalaevu ega võta pantvange, vaid panevad seisma maailma võimsamate riikide elutähtsat taristut. Nad keeravad kinni kütusekraane, seiskavad toidutootmist ja varastavad lihtsate inimeste identiteedi. Digitaalsüsteemidest, mis muutsid meie elu lihtsamaks ja tõhusamaks, on saanud kogu arenenud maailma Achilleuse kand. Ning seda mõistavad jõud, mis pole huvitatud turvalisest, stabiilsest ja ettearvatavast maailmast. Uue aja piraadid töötavad käsikäes riiklike režiimidega, mille peamine ekspordiartikkel on kaos.

Iga viies ameeriklane jäi lihata

Toiduainetööstuses nõutakse, et kogu tootmis- ja tarneahelas kehtiksid hügieeninõuded, tänu millele inimesed näiteks liha süües haigeks ei jää ega ära ei sure. Kuid kuidas täpselt end kaitsta, on igaühe enda vastutada.

Leige suhtumine küberturbesse vähendas päevapealt viiendiku võrra USA lihatoodangut.