Trine Dyrholm on rahvusvaheliselt kõige tuntum Taani naisnäitleja. Tema tähelend sai alguse lapsstaarina Eurovisionil esinedes, näitlejana oli Dyrholmi suur läbimurre skandaalses Dogme 95 filmis „Perekonnapidu“ (režissöör Thomas Vinterberg), mis 1998. aastal Cannesis esilinastus ja maailma kinoajalugu muutis. Ülemöödunud suve veetis Dyrholm aga Eestis sõjadraama „Erna on sõjas“ (režissöör Henrik Ruben Genz) võtetel. Sel nädalal jõuab film meie kinodesse.

Eestis oli „Erna on sõjas“ esilinastus novembris PÖFFi võistlusprogrammis, kinolevisse jõuab see aga alles nüüd. Rääkige palun algatuseks, kuidas teil Eestis võtted läksid, te olite siin ju 2019. aasta suvel päris pikalt?

Meil oli Tartus väga tore! Ma ei teadnud, mida oodata, sest ma polnud Eestis varem käinud. Tartu on väike linn, aga see oligi hea, sest meil oli päevad otsa ainult töö ja siis kuskil õhtusöök. Jalutasin hästi palju ringi, vaatasin jõge ja nii edasi. Võtetel oli ka üks väga eriline inimene – eestlanna Greta Varts, kes oli filmi 1AD (režissööri esimene assistent – M. U.). Greta on mu kangelane! Fantastiline inimene. Ma pidasin tema auks kõigi ees lausa kõne. Ta oli minu jaoks üks peamisi põhjuseid, miks see võtteperiood õnnestus – nii andekas ja lahe inimene.