No nii, läksime! Ja jätkub Euroopa jalgpallisõprade pidu kuni 11. juuli suure finaalini. Olgu ilm milline tahes, teleka ette me istume ja sinna lõpuvileni ka jääme.

Tahaks kohe kiita meie rahvuslikku ringhäälingut uute lahenduste eest. „Jalgpallistuudio“ iseenesest pole ju midagi uut siin telemaailmas, aga teostus on suur samm edasi.

Osale meist on jalgpalli jälgimine ja kõige toimuvaga kursis olemine loomulik osa elust. Nagu hingamine. Täielik sõltuvus, võiks öelda. Suurvõistlused toovad aga jalgpalli juurde tavapärasest suurema vaatajaskonna, kes mängu mõistavad ja põnevusega jälgivad, aga seejuures ei tea, mitmendaks jäi lõppenud hooajal FC Liverpool või Newcastle United Inglise kõrgliigas. Või mitmendas liigas mängib näiteks Nottingham Forest. Aga kogemus, et Prantsusmaa ja Saksamaa heitlus on üks äge vaatamine, on neil ammu olemas.

Üks telesaade, mis selle heitluse sisse juhatab, kommenteerib, seletab ja lõpuks järeldusi teeb, on vahetu suhtlus vaatajaga. Või nagu targemal ajal öeldakse, saade peab vaatajat kõnetama.