Foto: Rene Suurkaev, Eesti Päevaleht
Tiit Partsi sõnul on e-riigi arendamisega tehtud head tööd, kuid hoog hakkab raugema ning uute tehnoloogiate kasutuselevõtmisel jäädakse juba teistest maha. “Riigil on võimalik e-edulugu jätkata vaid siis kui pidevalt kasutatakse kõige kaasaegsemat tehnoloogiat, mille põhjal Eesti tarkvarainseneridel oleks võimalik uusi rakendusi arendada. Kangekaelselt 20 aastat vanade tehniliste lahenduste elustamine aga ei vii riiki kuidagi edasi tulevikku,” ütles Parts konverentsil.

Tiit Partsi sõnul pole Eestis piisavalt resursse, et täiesti uusi tehnoloogiaid arendada ja turule tuua. “Meie edu tagab olemasoleva tehnoloogia põhjal nutikate lahenduste arendamine. Riik peaks seda suunda vedama ning pakkuma meie programmeerijatele võimaluse kaasaegse tehnoloogiaga töötada,” ütles tarkvaraekspert.

Tiit Partsi sõnul on e-riigi suurim eelis mobiilsuse tõstmine — kodaniku ja riigi toimimise jaoks vajalike võimaluste kasutamiseks ei pea ise kohale sõitma ja seda arengusuunda peaks hoidma. “Soome riigiaparaadi loobumine lauatelefonidest oli ainuõige samm. Eesti peaks järgmise etapina kasutusele võtma juba mitte enam jutu- vaid nutimobiilid, mis võimaldavad igapäevaseid tööprotsesse märkimisväärselt tõhustada,” ütles Parts ja lisas, et Eesti peab kasutama oma väiksusest tulenevat eelist, mis võimaldab uuendused suurriigist märksa paindlikumalt ja kordades kiiremini sisse viia.

6. märtsil Tallinna Swissotelis toimunud tarkvarakonverents Innovation Now koondas nii Eesti kui välisriikide IT-eksperte, kes arutasid sektori tulevikku.