Bolt küsis Eesti riigilt garantiid 50 miljoni eurose laenu peale. Emotsioonid keevad lakke. Bolt on nõme. Bolt on Eesti uhkus. Jauramine Bolti ümber on ületanud igasugused piirid. Järelikult jaurame natuke veel.

Rahandusminister teatas, et Bolt riigilt toetust ei saa ja teema on lõpetatud. Sotsiaalmeediat silmitsedes paistab, et asi erutab paljusid. EKRE sõprade klubi on muidugi ministri selja taga. Tegu pole aga pelgalt parteilojaalsusega. Näha on mingit laiemat vimma Bolti ja Bolti-suguste vastu.

Välja paistab ka väga palju selgelt mitte-EKRE-meelseid arvajaid, kes antud küsimuses on põhimõtteliselt Martin Helme seisukohal: Bolt käigu kuradile! Milles asi? Siin peab olema mingi suurem kala, kui edukas idusektor on hakanud paljudele närvidele käima.

Tõenäoliselt mängivad rolli mitmed tegurid. Võib-olla kadedus? Kellelgi läks hästi, nüüd enam mitte, paras neile! Kannatagu koos meiega!

Eks idusektor on ka ise „jalad maast lahti“-kuvandit kultiveerinud. Meile kehtivad teised reeglid. Meie ei tee äri, vaid revolutsiooni. Meil on siin hoopis globaalne tasand.

Nüüd järsku selgub, et majandusseadused kehtivad ka neile ja Eesti maksumaksja tugi on ikkagi armas. Kahjurõõm on selle peale lihtne tulema.

Avalehele
118 Kommentaari
Loe veel: