Foto: Andres Putting

Lugesin murega Eesti Ekspressi peatoimetaja veergu. Erik Moora kutsub selles ilma jutumärkideta ja üheselt üles Keskerakonda hävitama. Samuti teeb ta ettepaneku erakond mistahes hinnaga Tallinnas võimult tõrjuda ning süüdistab sadu inimesi ainuüksi nende ametikohale viidates valetamises, varastamises ja paljudes teistes pahategudes. Ma ei pea selliseid kujundeid, sõnakasutust ega väiteid kuidagi kohaseks.

Ma olen alati nõus ajakirjanduse ja ajakirjanikega avalikult ja omavahel mõtteid vahetama. Kui Eesti Keskerakonnale, mille esimehe vastutust mul on au kanda, esitatakse argumenteeritud kriitikat, siis olen valmis selle eest vastutust kandma, etteheidetele vajadusel vastavalt reageerima ning puuduste kõrvaldamiseks vajalikke samme astuma. Praegusel juhul süüdistab Ekspressi peatoimetaja minu erakonda mingisuguses pärispatus, millega on pea võimatu argumenteeritult vaielda.

Tallinna valijad on alates 2002. aastast usaldanud vabadel ja demokraatlikel valimistel Eesti Keskerakonnale pealinna volikogus absoluutse enamuse ning sarnast usaldust küsime nende käest kindlasti ka 2021. aasta kohaliku omavalitsuse volikogude valimistel. Tallinna linnavolikogu ja linnavalitsuse koosseis sõltub eelkõige ja ainult linnaelanike tahtest, mitte loosungitena esitatud süüdistustest.