Eesti lõunaosa räsinud torm paljastas meie kohati vähese valmisoleku sellisteks õnnetusteks, kuid ilma ERRi Kagu-Eesti korrespondendi Mirjam Mõttuseta (33) oleks paljudel kõrvadel Tallinnas õnnestunud selle suhtes kurdiks jääda.

Hilisel 27. oktoobri pärastlõunal ei olnud ERRi Kagu-Eesti korrespondendil Mirjam ­Mõttusel vähimatki aimu, et koos õhtuga läheneb Võrumaale ka viimase poole sajandi tugevaim torm, mis sealseid metsaseid mäekupleid tabanud on. Kust ta pidigi teadma – Mõttusel ei ole kodus telekat ega raadiot. Tagantjärele tundub, et ega piisavat ettehoiatust osanud anda ka meteoroloogid.

Vastu eestiaegse puumaja korteriaknaid lõõtsusid aina tugevamad järve poolt tulevad tuuleiilid ja esialgu tundus see kodusoojuses päris mõnus.

Kuid tuul läks aina valjemaks ja ühel hetkel ütles Mõttus mehele, et tuleks ERRi auto kuurist siiski veidi kaugemale parkida. Kohe kui džiip sai eemale aetud, tõigi tuul eterniidi kuurikatuselt alla („See libises mu silme ees sinna alla, pupsti!“) ja hetk hiljem kukkus naabri aias pikali suur elupuu. „Ma vaatasin seda asja ja mõtlesin, et see on ikka päris huvitav, mis toimub.“

Avalehele
18 Kommentaari
Loe veel: