Ekspressi korraldatud köögiviljade kõlblikkuse testil ilmnes, et poed müüvad saasta, aga tagasihoidlikud eestlased käivad kauplustes praakköögiviljade eest raha tagasi nõudmas vaid paaril korral nädalas. Kehvas kvaliteedis on süüdi ostjad, kes juurikaid ja frukte liialt mudivad, väidavad poed.

On pimedaid õhtuid, kui kõik, mida vajaksid, on lihtsalt üks mõnus ja mahlane pomelo, mida hammustades on end kerge kujutada troopilisse Aasiasse. Või siis üks rammus ja pehme avokaado, mis maitseks hästi nii guacamole’ks blenderdatuna kui ka lihtsalt vähese soolaga. Niisiis paned soovitud viljad poes korvi ja rühmad kodutreppidest üles, et – oh oodatud õnnist hetke – pomelolt koor rebida ja avokaa­dosse lusikas sisse lüüa.

Siis kõlab – jälle – üle köögi röögatus, sest avokaado avab oma pruuniks mädanenud sisemuse või leiavad sõrmed pomelot katva võrgu, kile ja sõrmepaksuse vatja koore alt mitte küllusliku hapuka viljaliha, vaid üksnes krudisev-kuivetunud seemneid täis pallikese. Pood koos rahvusvahelise tarneahelaga on sind võitnud veel üks kord.

Otsustasime Eks­pressi toimetuses testida suuremates poekettides müüdavaid puu- ja köögivilju, millega toimetuse liikmetel kõige enam probleeme on olnud. 

Avalehele
106 Kommentaari
Loe veel: