Lihtne viis vananemisega seotud terviseprobleemidest pääsemiseks võib olla kättesaadav juba viie kuni kaheteistkümne aasta pärast

Teaduslikel võtetel eluea pikendamiseks on seni morbiidne maik man olnud. Kohe kerkivad silme ette vanaks jäänud sügavkülmutatud miljardärid. Kuid kujutage ette, et igavest elu tagava tableti asemel on hoopis olemas tablett, mis lükkab vananemist edasi. See aitab ära hoida luude hõrenemist, liigesepõletikke, mälu nõrgenemist, silma kollatähni kärbumist ja kasvajaid, mis praegu eakaid inimesi kimbutavad.

Alles tekkimisfaasis olev teadus nimega senolüütika – ammuoodatud meditsiiniharu, mis tegeleb vananemisele vastu töötamisega – võib olla suuteline seda pakkuma. Paljud maailma tippgerontoloogid on uudseid võimalusi juba loomadel demonstreerinud ning alustavad nüüd kliinilisi katsetusi inimestel. Kui uuringud kulgevad ka edaspidi sama edukalt, kui loodetakse, võib praegustest keskealistest saada esimene vanainimeste põlvkond, kes väikese meditsiinilise abiga kauem nooruslik püsib.

Avalehele
4 Kommentaari
Loe veel: