Juba märtsis astus Marek Strandberg kaupluseuksest sisse nagu tulnukas – mask ees, prillid ninal, kummikindad käes. Inimesed vangutasid päid: mida sa, mees, veiderdad! Mida sa nalja teed, täiskasvanud inimene!

Sealsamas kaupluses pidas ta skeptikutele püstijalaloenguid – mida teha, et mitte koroonasse nakatuda. Ja varsti mõmises publik nõusolevalt, sest veenda ja võluda Strandberg oskab.

Strandberg teeb Facebookis nii palju sissekandeid, nagu olekski see ta ainuke amet. Tegelikult on ta Tallinna Energiaagentuuri ekspert (loodussõbralikud tulevikutehnoloogiad) ja kunstiakadeemia õppejõud (tehnika ajalugu ja üldine loodusteadus). Tal on elukaaslase Katrin Idlaga selline tööjaotus, et õhtul kogub Katrin internetist koroona kohta materjali ja hommikul vaatavad kahekesi, mis sõnumeid sellest teha annab.

Strandberg: „Meil on Katriniga pikk teadustekstide lugemise kogemus, meil käib see ruttu!“

Märtsi algul toetas Strandberg õpetajate mõtet, et lapsed, kes on hiljuti välismaalt tulnud, võiksid kaheks nädalaks koju jääda.

Kui esimene koroonahaige Eestis teatavaks sai, avaldas Strandberg koos Katriniga arvamusloo, kus soovitati ennetavate meetmetega alustada kohe. Sest naiivne on arvata, et viirus Eestist mööda läheb. Kirjutas terviseametile, et kui kaubandus ja turism endisel moel edasi tegutsevad, on viiruse eksponentsiaalne levik vältimatu. 

Avalehele
105 Kommentaari
Loe veel: