Instagramis 3040 jälgijaga (27. juuli seisuga) mitte_tallinn (edaspidi MT) postitab oma kontol tänavavaateid ja nende töötlusi Tallinna linnaruumist. Ta koostab Photoshopiga alternatiivseid lahendusi lootuses, et linnaelanikud taipavad, kuidas neid ümbritsev elu- või töökeskkond võiks muutuda. Ta loob liiklusohutuid, loodussõbralikke ning esteetiliselt nauditavaid lahendusi. MT lootus on, et tema töödeldud pildid teeksid ka kõige suurematele skeptikutele puust ja punasena selgeks, miks meeldiv linnaruum ei peaks olema luksus, vaid enesestmõistetav keskkond.

Kohtun päikeselisel päeval vanalinna veerel, Paksu Margareeta juures kahekümnendates, lühikestes pükstes ja silmatorkamatus T-särgis heledapäise mehega. Uurin, milline on kõige probleemsem koht Tallinnas. „Kõikjal on probleeme!“ väidab MT. „Pole linnaosa, mis oleks teistest parem või halvem. Kõikjal on midagi, mille kallal nokitseda.“ Näiteks toob ta Kalamajas asuva Soo tänava. „Olen mõnelt inimeselt kuulnud kiidusõnu Soo tänava kohta. Kiideti sõiduraja kaotamist, mis on tore, aga kus on pingid? Haljastus? Rattarajad? Stockholmi elanike arvates poleks uus Soo tänav eriline saavutus,“ leiab ta.

Palusin MT-l valida mõned näited oma kontolt selleks, et lugejatele anda ülevaade, kui lihtsate muudatustega oleks võimalik linnaruumi elamisväärsemaks ja mugavamaks teha.

Avalehele
91 Kommentaari
Loe veel: