Vabavõitluse 2019. aasta Eesti meistrivõistluste ainsas naiste finaalmatšis astus üles Monika Riivald. Mitte kellegi matši ei vaadanud tema klubikaaslased nii tähelepanelikult, mitte kellegi matšile ei elatud niimoodi kaasa. Pärnu võitlusspordiklubi MMAces noored mehed, kes olid oma matšid lõpetanud, olid alles soojendamas või lihtsalt kaasa elamas, jälgisid seda, nagu oleks tegu ainsa tõeliselt olulise asjaga maailmas. Nad olid Riivaldi fänniklubi.

Matš kahe naise vahel kestis kolm raundi.

Matši lõpuvile järel säras Riivald üle näo ja needsamad noormehed huilgasid. Eesti meistri tiitel läks Ksenija Grabovale – hilisemale Euroopa meistrivõistluste veerandfinalistile – ja Riivald naeratas edasi.

See oli tema jaoks isiklik võit – olla Eesti meistrivõistlustel, võidelda kolm raundi, ja hästi võidelda. Vaid tema teadis, millist eneseületust see oli nõudnud. Ta oli üksikema, ta oli väljunud raskest suhtest. Ta ei olnud kahekümneaastane noorsportlane, pass ütles halastamatult: 42 aastat vana. Monika vanem laps ootas omakorda last, Monikast pidi saama vanaema. Ja ometi: Eesti meistrivõistluste hõbemedalist.

Avalehele
10 Kommentaari
Loe veel: