Kerttu Veske Eesti Ekspress

Läinud suvel plahvatas uudispomm, et Eesti tüdruk Kerttu Veske mängib Hollywoodi uues komöödias “The Intern” koos tõeliste staaride Robert de Niro, Anne Hathaway ja Rene Russoga.
Kui Kerttuga ühes mõnusalt sumisevas New Yorgi kohvikus trehvan, kahtlustab ta, et eestlased on asjast valesti aru saanud: tal on filmis sõnatu kõrvalroll ning nimi jookseb üle ekraani lõputiitrite lõpus.
Aga mõtlen: võibolla vajab Hollywood just hädasti niisuguseid pisikesi, malbeid, natuke salapäraseid ja mitte iga hinna eest pildile trügivaid inimesi, nagu Kerttu.
Septembris 2015 kinodesse jõudva filmis “The Intern” peab Anne Hathaway tegelaskuju moeäri, kus töötab kaheksa noort praktikanti (üht neist mängibki Veske). Üheksandaks praktikandiks tuleb hallipäine De Niro – selles puänt seisnebki.
Filmi kümne päeva tegevus võeti üles juuli keskpaigast septembrini New Yorgis Bronxi linnaosas, kus üks väsinud koolimaja kohendati selleks puhuks moodsaks valgusrikkaks kontoriks. Bronx on teatavasti kohati vägivaldsevõitu geto. Ka filmimise ajal toimus kõrvaltänavas tulistamine ning öösel virutas keegi võtteplatsilt ära 60 000 dollari väärtuses tehnikat.
Kerttu, kui palju sind filmis näeb?
Seda küsitakse kogu aeg. Mõnes stseenis näeb mind lähemalt, teises kaugemalt. Ühte stseeni näiteks valis rezissöör Nancy Meyersmind koos Anne Hathaway ja Rene Russoga. Russo on massöör. Anne teeb ukse lahti ja küsib, kas oled de Niro tegelaskuju näinud. Russo vastab, et ei ole ja Anne läheb ära.
Ja sina?
Mina olen Renega toas, tema massaažilaual, mulle tehakse massaaži. Olenevalt kaameranurgast, mida lõpuks kasutatakse, mind võib-olla ei näegi.
Oled ihualasti?

Avalehele
21 Kommentaari
Loe veel: