"Nukitsamees". Tallinfilm
Algses valikus oli ligi 70 tegelast. Nende nimed olid nädalavahetusel üleval Ekspressi veebiküljel, kus kõik huvilised said anda hääli. Seejärel vaatasime, kellel on kõige rohkem vasteid Google’i otsingus (yandex.ru andnuks ilmselt teise tulemuse). Lisapunkti said tegelased siis, kui neist on tehtud raamat, film, telesari või teatrietendus. Annetusi parteidele ja valijatelt saadud hääli me Päevalehe kombel ei lugenud. Positsiooni tööandjana jätsime samuti arvestamata, kuigi Lotte annab tööd ilmselt paljudele. 

Me ei pretendeeri üldse sellele, et valminud pingerida on ainuõige. Sest välja jäid näiteks Tartu vaim, lausa Postimehe toimetuses kummitanud Kadastiku vaim, Suur Tõll, Valge Daam, apteeker Melchior, Alev Ström ja paljud teised väärikad tegelased. Muidugi sai esikoha Lotte, Eesti rahva lemmikloom. Laste suur soosik. Katsu sa lapsega minna poodi, kus sind piiravad Lotte porgandid, mahlad, voodilinad! Kaubamärk kuulub registri andmetel Eesti Joonisfilmile, Heiki Ernitsale ja Janno Põldmale ning on muu hulgas kaitstud klassides, kuhu kuuluvad näiteks küürimisained, jõulukuuseehted, liha, munad ja õlu (jah, ka õlu). Nüüd on veel Lottemaa ka, kuhu võta rahakott puuga selga (pilet maksab jõulusessioonil „ainult“ 13 eurot). Aga Lotte on ikka nii armas ja laps on ka pärast rõõmus… Oeh! 

Omab ekspordipotentsiaali, sest tõmbab lätlasi nagu magneediga. Muidugi on Lottemaa suursponsorite seas ka Kārums ja Elektrum (ehk Latvenergo). Teise koha pälvis vana kooli sangar Kalevipoeg. Kolmandale jõudsid esimesed immigrandid: slaavi vürst Sagorski ja tema saksa soost pruut von Mönnikhusen.
Avalehele
8 Kommentaari