Maare Uus (30), kellele on tuleõnnetuse tõttu tehtud viis naha siirdamise operatsiooni, sai alles Austraalias aru, miks oli vaja jätta maha hea töö­koht Eestis ja lahkuda kodumaalt üheotsapiletiga.

„Mis mõttes – lähed töölt ära? Millest sa elama hakkad?“ Need küsimused olid peamised, mida esitasid vanemad ja tuttavad, kui kuulsid, et Maare Uus tahaks elumuutust ning kavatseb Eestist lahkuda. Mõneks ajaks.

Maarel oli pangas hea töökoht ja vahvad kolleegid. Põnevad ülesanded. Nii juba kuuendat aastat. Sellesse aega jäi ka karm tuleõnnetus viis aastat tagasi. Kõige suuremaid kahjustusi sai tookord Maare nägu. Naine kaotas süütevedelikust lahvatanud leegis 39 protsenti oma nahast. Põletushaavad olid näol, kõrval, kaelal, kõhul, mõlemal käel ja jalal.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla arstid on teinud talle viis nahasiirdamise operatsiooni. Põlenud kohtadele siirati tema oma nahka kohtadest, mis olid kahjustamata. Nahka kooriti seljalt, ühelt käelt ja säärtelt. See „kleebiti“ kõhule, reitele, käele, säärtele ja käelabadele. Töökoht oli pikaajalise ravi suhtes mõistev. Maare omakorda oli tubli ja kohusetundlik töötaja.

Ta ei näidanud välja, et õnnetus tõi tema ellu suurte valude kõrval ka palju pettumust.


Avalehele
27 Kommentaari
Loe veel: