Nädala eest sõimas teeneline filmilavastaja ja -näitleja Clint Eastwood USA avalikkust vabariiklasest presidendikandidaadi Donald Trumpi kritiseerimise eest. „Meil hakkab poliitkorrektsusest kõrini saama. Praegune põlvkond on „tussu“-põlvkond („pussy generation“), kus keegi mitte midagi öelda ei julge ja kõik kõnnivad justkui munadel,“ paiskas 86aastane Eastwood.

Aastakümneid vabariiklasi toetanud Eastwood ei teinud avaldust üheselt Trumpi toetuseks. Ta kritiseeris Trumpi rumalaid ütlusi, kuid enda sõnul häiris teda pigem sellistele Trumpi avaldustele järgnev avalikkuse reaktsioon, kus võetakse hambusse lihtsalt sõnakasutus ja sisulist vaidlust ei toimugi.

Presidendikandidaat Mart ­Helme sõnavõtud Ekspressi koosolekul olid kantud sarnasest emotsioonist – kõikjal poliitkorrektsus, tema seisukohtade vastased arvamused on poliitpropaganda ja üleüldse on liiga palju sallivust. Kui Ekspress palus Helmel koostada nimekiri kümnest tema lemmikvesternist, siis polnud üllatus, et Eastwood krahmas selles olulise osa.


Avalehele
3 Kommentaari
Loe veel: