Airoboti seadmeid arendades on tehtud kõik selleks, et kasutajal oleks võimalikult lihtne: masina seadistamine käib lihtsalt voolu ja võimalusel internetikaabli ühendamisega ning juhtimiseks mõeldud äpp, veebikeskkond ja vajadusel nupukontroller on lihtsad ja loogilised. Peamine eesmärk seadmeid luues on olnud see, et mitte inimene ei peaks tegelema seadmega, vaid seade töötaks inimese heaks ja tagaks kvaliteetse sisekliima ilma täiendava sekkumiseta.

Staatus

Seadmed on loodud nii, et neid oleks võimalik võrgu kaudu pidevalt edasi arendada. Palju töötatakse koostöös Eesti ülikoolidega. Viimati uuriti koos TTÜ kliimalaboriga, kuidas oleks külmas Eesti kliimas kõige energiaefektiivsem seadet ülal pidada.

Ehkki tehnoloogia on keeruline, on süsteem väga lihtne: seadmed on kõrge energiaefektiivsusega, säästes energiat ka ruumisviibijate arvu järgi reguleerides.

Airobot on innovaatiline soojustagastusega ventilatsiooniseade, mis sobib kasutamiseks nii elu-, äri- kui ka ühiskondlikes hoonetes. Lähitulevikus on plaanis tootevaliku suurendamine. Airoboti tööfunktsionaalsuse ülesehitusel on kasutatud uudseid intuitiivseid tarkvara- ja tehnilisi lahendusi, mis tagavad seadme autonoomse toimimise ning energiasäästu. Airoboti loomisel on arvestatud, et seda oleks võimalik lihtsalt paigaldada ka mõne olemasoleva vanema seadme asemele.

Pea kõik Airoboti detailid ja kogu tarkvara on välja arendatud ja toodetud Eestis.

Foto: Staatus