Maailma vutis on käsil huvitavad ajad. Üheks tugevaimaks liigaks peetava Premier League’i parimaks mängijaks valiti tänavu egiptlane. Teiseks jäi ... belglane! Manchester City poolkaitsja Kevin De Bruyne moodustab koos teiste tippliigas mängivate nimekate meestega Belgia kuldse generatsiooni, kellel lasub suurem võidukohustus kui ühelgi teisel meeskonnal, kes seda 11,4 miljoni elanikuga riiki MM-ile esindama on saadetud.

Praegust koosseisu vaadates, kus annavad tooni mängijad viiest suurimast Euroopa liigast ja nende tippklubidest, tundub uskumatu, et enne nelja aasta tagust turniiri oodati Belgias MM-ile kvalifitseerumist tervelt 12 aastat. Talendid ei sündinud selles Madalmaade riigis siiski üleöö ega tõstnud pead tänu pimedale juhusele. Selle taga on järjepidev töö noortega ja infrastruktuuriga. Näiteks kasvasid Liege’i Standardist, kes mattis oma noorteakadeemiasse 2007. aastal 18 miljonit eurot, koondise raudvaraks Marouane Fellaini ja Axel Witsel. Genki akadeemia investeeris sise- ja välisväljakutesse ning skautidesse kolm miljonit ning kasvatas koondisele tipptasemel puurivahi Thibaut Courtoisi ja paljukiidetud De Bruyne’i.

Selle kuldse generatsiooni esitusi said lõppenud valiktsüklis nautida ka Eesti vutifännid. Suured võidud meie ja Gibraltari üle sillutasid belglaste teed finaalturniirile, mille pilet kindlustati Euroopa riikidest kõige esimesena.