1. Ära tõsta häält, vaid kuula teda. Eriti kui tunned, et hakkad endast välja minema, sest ütlemata raske on respekteerida vanemat, kes ei suuda isegi ennast kontrollida. Püüdes teda kuulata ja mõista, lood aga pinnase situatsiooni lahendamiseks.

2. Rõhu emotsionaalsele intelligentsusele. Sinu võsukesest emotsionaalselt intelligentse inimese sirgumiseks, paku talle hellust, hoolt ja armastust. Tunnusta ja mõista tema tundeid ning luba tal neid teisi austaval viisil väljendada, näidates ise eeskuju, kuidas seda teisi ründamata teha.

3. Lõpeta karistamine. Igasugune karistamine lõhub suhet, kulmineerudes sellega, et laps ei soovi enam sinuga asju ajada. Parem pange koos piirid ja reeglid paika, siis ei teki tal soovi neid rikkuda.

4. Sea oma suhe lapsega esikohale. Oma lapse asemel kipume sageli teistele suhetele ja tegevustele keskenduma – nutitelefon, arvuti, töö, sõbrad ja hobid võtavad nii palju aega, et võsukese jaoks ei jäägi midagi. Kui laps tajub, et ta ei ole tähtis, ei teki temas õnne-, heaolu- ega turvatunnet. Sinu kui vanema ülesanne on anda endast parim, et ka mässumeelne teismeline tunneks end kodus turvaliselt ja õnnelikult. Selleks ei olegi vaja muud kui tema seltskonda nautida ning tegemistele kaasa elada.

Allikas: Ahaparenting