Selleks et nii parema- kui ka vasakukäelised õpilased oleksid koolitükkide tegemisel sama tragid ning neil oleks käelisi tegevusi mugavam teha, on oluline kasutada käelisusega kokku sobivaid koolitarbeid. Nagu paremakäelisel lapsel on raske hakkama saada vasakukäelisele mõeldud kääridega, tuleb ka vasakukäelisel pikalt pusida enne, kui paremakäelise kääridega vajalik paberitükk lõpuks välja saab lõigatud.

Probleemid
laialivalguva tindiga

Kuigi enamik koolitarbeid sobivad kõigile, siis on ka selliseid, mis lihtsustavad vasakukäeliste elu märgatavalt. Kui esmapilgul võib tunduda, et joonlaud on lihtsalt üks sirge mõõtühikutega riba, siis tegelikkuses on vasakukäeliste jaoks tavalise joonlauaga mõõtmine ja joonestamine parajaks peavaluks — see on sama lihtne, kui paremakäelisel tagurpidi numbritega vastassuunas mõõtmine.

Kuigi tundub, et pliiatsid ja pastakad on nii universaalsed ja igapäevased tooted, siis on neidki spetsiaalselt vasakukäeliste jaoks mugavamaks muudetud. Erinevatest kauplustest võib leida kirjutusvahendeid, millele on vastavalt käelisusele L (left — vasak) või R (right — parem) selgitava märgistusena peale märgitud. Pealegi on vasakukäeliste tindipliiatsites enamasti kasutusel kiiremini kuivav tint, et käsi kirjutamisel ei määrduks ega tint laiali ei läheks. Leidub ka teritajaid, mida on vastavalt kasutaja käelisusele mugavam ja lihtsam kasutada.

Allikas: perejakodu.ee