Kuidas siis lapse õpiraskusi märgata? Kui laps õppis võrdlemisi hilja rääkima, tal on piiratud mõistmine ja tükeldatud laused, ta vahetab kirjutamisel ja lugemisel tihti omavahel tähti, lugedes kokutab pidevalt ja mõtleb sõnu juurde või ajab nende järjekorda sassi, siis tuleks tõsiselt kaaluda spetsialisti poole pöördumist.

Kelle poole pöörduda kui kahtlustad lapsel õpinõrkust?

Alustuseks tasub pöörduda silmaarsti poole, sest paljud lapsed lihtsalt ei ütle, et nad ei näe hästi. Samuti tasub konsulteerida kõrva-nina-kurguarstiga, veendumaks, et kuulmise ja kõnega on kõik korras. Loomulikult peaks ka laste-, noorte- või kooli-
psühholoogi vastuvõtule aja kinni panema.

Kui selgub, et lapsel on õpivilumuste spetsiifilised häired, on teraapia suisa kohustuslik. Alati tuleb veenduda, et terapeudi ja lapse suhe toimiks, sest kui laps ei tunne ennast mugavalt, ei kanna pingutused mingit vilja.

Kuigi vanemad võiksid end teemaga kurssi viia, et lapsele toeks olla, ei tasu terapeudi rolli üle võtta. Eelkõige soovib laps siiski kodus oma kallist emmet ja issit, mitte lõputult õpetavat spetsialisti näha.

Allikas: perejakodu.ee