36-aastane ründelegend otsustas kaks aastat tagasi ebaõnnestunud EM-finaalturniiri järel koondisekarjääri lõpetada, ent rootslaste MM-ile pääsu järel hakati Ibrahimovići mõnel pool taas koondisesse nõudma. Hiljuti Manchester Unitedist Los Angeles Galaxy ridadesse siirdunud ning end USA-s pauguga tutvustanud Zlatan ise andis samuti mitmel korral põhjust uskuda, et ta võib finaalturniiriks kollasesse särki naasta, ent kuulujuttude tipphetkel otsustas koondise peatreener Janne Andersson spekulatsioonidele punast kaarti näidata ning avalikult välja öelda: Ibrahimovići Venemaale kaasa ei võeta.

Paljude asjatundjate arvates oli see igati õige otsus: Rootsi on näidanud viimasel ajal Zlatanita lihtsalt tunduvalt paremat mängu. Temata võideldi üle kaheksa aasta välja koht finaalturniiril, temata minnakse seda ka mängima. Otsustavas play-off-ringis alistati sealjuures kahe mängu kokkuvõttes Itaalia, kes jääb seetõttu esimest korda viimase 60 aasta jooksul MM-ilt välja.

Ibrahimovići asemel on Rootsi koondisel esile tõusmas uus, andekas ja väga lootustandev põlvkond, mille tuumik koosneb suures osas mängijatest, kes tulid 2015. aastal U-21 vanuseklassis Euroopa meistriteks. Koondise võtmemeheks on Saksamaal RB Leipzigis leiba teeniv 26-aastane mängujuht Emil Forsberg, kelle jaoks oli eelmine hooaeg tõeliseks läbimurdeks, lõppenud klubiaasta jäi aga paraku kahvatuks. Tema peale loodab aga kogu Rootsi – täpselt samamoodi, nagu taanlased loodavad Christian Erikseni või islandlased Gylfi Sigurðssoni peale.

Alagrupis on rootslased kokku loositud Saksamaa, Mehhiko ja Lõuna-Koreaga – kui kõik läheb loogilist rada pidi, saab Mehhiko ja Rootsi viimase vooru alagrupimängust matš edasipääsu peale.