Ihaldatud Birkini koti loomise taga on suuresti juhus. Nimelt sattusid 1983. aastal Pariisist samale lennule Londoni näitleja Jane Birkin ja Hermèse moemaja juht Jean-Louis Dumas. Näitlejatari lennukis purunenud kott andis ainest uue koti loomiseks, milleks kasutati 1982. aastal loodud prototüüpi. Mõne aastaga sai kotist tõeline hitt. Birkin on keelanud Hermèsel kasutada oma nime krokodillinahksetel kottidel seni, kuni koti valmistamiseks pole leitud eetilisemat viisi kui aastaste krokodillide tapmine.

Mouawad 1001 Nights Diamond – 3 miljonit eurot

Maailma kalleima käekoti tiitel kuulub juba kuuendat aastat luksusbrändi Mouawad kotile 1001 Nights Diamond, mille hind on 3 miljonit eurot.

1001 Nights Diamond on kalliskivide seas tõeline pärl. Tegemist on südamekujulise käekotiga, mis on käsitsi vormitud 18karaadisest kullast. Seda katab 4517 vääriskivi, sealhulgas 105 unikaalset kollast teemanti, 56 roosat ja 4356 värvitut teemanti. Käekoti valmistamiseks kulus 8800 töötundi. Eksklusiivne ehe kannab Guinnessi rekordite raamatus maailma kalleima koti tiitlit 2011. aastast saadik.

Hermès Kelly Rose Gold – 1,6 miljonit eurot

Krokodillinaha imitatsiooniga Hermès Kelly Rose Gold valmis koostöös juveliir Pierre Hardyga. Väikesemõõtmeline käekott, kuhu mahub vaid sularaha ja paar kaarti, on valmistatud roosast kullast ning seda kaunistavad 1160 veatut teemanti. Koti valmistamine võttis aega kaks aastat ja seda on loodud 12 eksemplari kolmes versioonis.

Hermès Birkin by Ginza Tanaka – 1,1 miljonit eurot

Jaapani disaineri Ginza Tanaka loodud käekott on valmistatud plaatinast ja kaunistatud 2000 värvitu teemandiga. Koti keskmes on pirnikujuline kaheksakaraadine teemant, mida saab kanda eraldi ehtena.

Hermès Chaîne d’Ancre – 1,1 miljonit eurot

See eksklusiivne käekott kannab endas pisut morbiidsemat tooni, meenutades ahelaid, aga see-eest väga kalleid ahelaid – need kaetud 1160 teemandiga. Tegemist on haruldase Pierre Hardy disainiga, mida on maailmas täpselt kolm unikaalset väljalaset.

Lana Marks Cleopatra – 322 443 eurot

See rihmadeta ümbrikkott on Hollywoodi punasel vaibal sage külaline ja näitlejannade poolt palavalt armastatud. Cleopatra hind jääb vahemikku 80 000 kuni 322 580 eurot. Kallima hinnaklassi kotte antakse välja kord aastas ja need on täiesti unikaalsed.

Hiina näitlejannale Li Bingbingile kuulub seni kalleim Cleopatra. See on valmistatud Ameerika krokodilli nahast ja kaunistatud 1600 valge teemandiga koguväärtuses 40 karaati. Näitlejanna nimi on kotile kirjutatud roosa kullaga, mida kaunistavad omakorda roosad teemandid.

Niloticus Crocodile Himalaya Birkin – 306 000 eurot

Himalaya Birkin valmistatakse Niiluse krokodilli nahast. Koti teeb kalliks naha töötlemine, mis on keerulisem kui koti valmistamine. Külgedelt pruunikam ja keskelt heledam kott meenutab kujunduselt majesteetliku Himaalaja mäestiku lumiseid tippe.

Niloticus Crocodile Diamond on kaunistatud 240 teemandiga. Karbi asemel oli kott pakitud 18karaadisest kollasest kullast ümbrisesse. Kott müüdi Hongkongis Christie’si oksjonil hinnaga 306 000 eurot, mis ületas 2016. aasta oksjoni hinda peaaegu 65 000 euroga.

Chanel Diamond Forever – 211 410 eurot

Krokodillinahast lihtne ja elegantne Chaneli käekott on kaunistatud 334 värvitu teemandiga, mille koguväärtus on 3,56 karaati. Käekoti eemaldatav rihm on tehtud 18karaadisest valgest kullast. Selliseid käekotte on maailmas kuraditosina jagu.