Kuidas buumivas majanduses mitte vastu pükse saada

Üha enam jääb silma, et hinnad on tõusuhoo sisse saanud. Ükskõik, kas loeme pealkirju ajakirjandusest või kogeme seda poes ise. Lisaks kaupadele ja teenustele kasvavad kiiresti ka kinnisvara ning börsiaktsiate hinnad.

Märten Kress
KAASAEGNE KAEVUR: Töö Firenzes asuvas krüptoraha kaevanduses.

Vähemalt 50protsendilisi Bitcoin’i langusi on viimase kümne aasta ­jooksul olnud koos nüüdsega kuus korda. Kõigele vaatamata jätkub krüptovarade kasutajate järkjärguline kasv.

Peeter Raudsik
Mikk Vainik on 2020. aasta lõpul Maailma Majandusfoorumi poolt 50 ärksama poliitikakujundaja sekka valitud riigiametnik Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumist.

Kui me ei tunne end piisavalt vajalikuna ülejäänud maailma jaoks, pole meie eksistents kindel. Seepärast kõnetavadki meid loosungid nagu kümme miljonit e-residenti ja Eesti kui tehnoloogiline arenduskeskus Lääne demokraatiate kaitsel.

Mikk Vainik
LÄBIKUKKUNUD VÕIMUPÖÖRE: Mees kõndimas mööda Itaalia kunstniku Laika seinajoonistusest "Il Golpe Fallito", millel kujutatakse jalgpalli tühjaks torkavat Torino Juventuse presidenti Andrea Agnellit. Juventus on üks uue superliiga idee eestvedajatest.

Paljude jaoks on jalgpall ennekõike ­kergekaaluline meelelahutus, mäng selle lihtsaimal kujul. Ent kui võrdsemaks ja ausamaks ei õnnestu muuta isegi üht mängu ja selle ökosüsteemi, siis mis lootust on ülejäänud maailmal?

Andrei Liimets
Indrek Lepik on Eesti Ekspressi arvamustoimetaja.

Ei, me ei vahetanud lihtsalt üht liitu teise vastu, vaid pälvisime ligipääsu maailma suurimale ja jõukaimale siseturule.

Indrek Lepik