Vähem kui nädalapäevad tagasi naudin Hongkongi kauneid vaateid ja linnamelu, kaamera kaelas kõlkumas ja naeratus näol, oodates viisat Mandri-Hiinasse. Pilte ja videoklippe on nii palju, et olen suisa kimbatuses, mida järgmisena sõpradele jagada. Kohe on ukse ees Hiina aastavahetus, mis teeb siinviibimise eriti põnevaks. Plaan on nädal peale uue aasta saabumist teisele poole piiri sõita äriasju ajama. Ka see on alati põnev. Mulle meeldib hiinlastega asju ajada. Hongkongi hotellide hinnad on ülimadalad ja ei pea selle pärast muretsema, et oodates kulud üle pea kasvaks. Olen alati tahtnud siia kauemaks jääda ja nüüd on see võimalus käes! Korraks kaalun isegi mõtet varem rongiga Guangzhousse minna, et näha sealset aastavahetuse melu. Samas on Hongkong siiski kodusem. Jään siia!

Vaid paar päeva enne aastavahetust kirjutab mulle üks Hongkongi tuttav naine Cindy, kes on mu tegemistele sotsiaalmeedias aktiivselt kaasa elanud ja teab minu peatsest reisiplaanist. Ta soovitab Hiinasse minnes kirurgilisi näomaske kaasa võtta. Pean seda sõbralikuks žestiks, kuna Guangzhous, kuhu ma esmalt plaanin minna, on tõesti suur õhusaaste. Tänan teda soovituse eest. Miks ma neid maske sealt ei võiks osta? Ma tegelikult pole küll kunagi seal maski kandnud. Ah, las see olla, mõtlen muretult ja tellin pubis õlle lauale. Kallis on küll, aga see kuulub asja juurde – ikkagi Hongkong. Vahel võib seda endale lubada. Mõnus on siin.

Järgmisel päeval kirjutab Sindy uuesti ja soovitab Hiinasse üldse mitte minna. Mainib puhangut. Kiire otsing ekspresspesula ukse ees seistes, tsentrifuugi vuhina saatel oma T-särkide kuivatamist oodates, toob telefoni veebibrauseris mulle ette uudise uuest viirusetüvest, mis olevat mingis Wuhani linnas paar inimelu võtnud. Olin eeldanud midagi poliitilist. Mainitakse veel, et see levib vaid loomadelt inimestele. Wuhan on kaugel ja ma ei tunne selle pärast muret, samuti pole mul asja liha- ega kalaturule. Jutt käib mingitest madudest, kellelt arvatakse viirus pärinevat. Topin kuuma pesu seljakotti, endal väike kahtlus hinge närimas. Otsustan uudistel silma peal hoida.

Avalehele
21 Kommentaari
Loe veel: