Õhulised: muuhulgas tüümiani ja basiilikut sisaldav ürdisegu Herbes de Provence leiab soolaste toitude kõrval tee aeg-ajalt ka kookidesse. Foto: Marja Leisk

Aix-en-Provence’i kohale jõudes kogesin aga nii täiesti teistsuguseid meeldivaid maitseüllatusi kui ka pettumust üksluistest menüüdest ja igapäevasest üle 30 kraadi ulatunud leitsakust, mis kehtestas toitumisele omad piirangud.

Aix-en-Provence on kuulus oma turgude poolest ning suure toidu- ja vürtside turu leiab teisipäeviti, neljapäeviti ja laupäeviti Place des Prêcheurs’il kohtumaja vastas. Müüjad pakuvad lahkelt oma aiasaadusi või muud kaupa proovida, nii et hästi planeerides saab kõhu “maitstes” täis terveks päevaks. Hoolimata turistide hordidest, eeldatakse turul vestluseks ja kaubategemiseks ikkagi prantsuse keelt. Ka kohalik käib turul oma toiduvarusid täiendamas ning nii mõnelgi juhul võivad tekkida pikad järjekorrad, kui “keeleoskajad” asuvad ilmaelu arutama. Aga see kõik on seiklemist ja ootamist väärt, sest kaup on värske, lõhnab imeliselt ning maitseb veel paremini. Turu leiab veel peatänavalt, kus pakutakse riidekaupa, ja raekoja ümber asuvatelt platsidelt.

« Avalehele 0 Kommentaari