RIIS OMAL RIISIKOL: sisemaal asuvas Ankaras tehtud uuringuil sisaldab iga teine täidetud merikarp mõningal määral ohtlikke patogeene. Nõrgestatud organismidele seega ei soovita. Krister Kivi

Kuid need karbid on ju t o o r e d, olen siis mõelnud, äkki veel elavadki. Kuidas närida ehk piuksatavat molluskit? Ja kui nad jällegi enam ei ela, siis kuumas suvepäikses ... milline terviserisk.

Tasunuks astuda lähemale. Sest täidetud molluskid (midye dolma) on paljude arvates parim tänavatoit, mida Istanbulis saada võib (eriti pärast klubi- või pubiretke). Karbid on juba keedetud, kuid täidetud aurutatud riisi, sibula ja aromaatsete ürtide seguga sedavõrd osavalt, et mollusk potihammamis karbipoolmeid lahti ajada ei saa. Kurb saatus molluskile, kuid koos tilga sidrunimahlaga maitseb 20–60 senti maksev soolakas-hapukas komplekt tõesti oivaliselt.

Muide – molluskikaupmehed tegutsevad väidetavalt ebaseaduslikult; litsentsi linnaametnikud neile ei anna. Ent istanbullased usaldavad traditsioone rohkem kui paberit. Paljud karbikaupmehed on samas paigas iga öö hakul kliente oodanud juba aastakümneid.

LIHTSUSE VÕLU: täidetud molluskid on hinnatud nii türgi kui ka armeenia köögis. Krister Kivi