Enese avastamine on moes. Teet Margna nägi filmis „Wild“ Reese Witherspooni ja otsustas minna Pacific Crest Traili nimelisele matkarajale Californias. Urmas Sõõrumaa läks Tais pimedasse ruumi ja nägi kolme nädala pärast aurasid. Kanal 2 saatejuhid Krista Lensin ja Carmen Pritson-Tamme käisid palverännakul Põhja-Hispaanias ja nägid võimalust sellest telesaade teha.

Eesti Ekspress ei saa ka kehvem olla ja nii võtsime sihiks Via Francigena. See, otsetõlkes „Prantsusmaalt tulev tee“, on juba varasest keskajast tuntud kauba- ja palverännutee, mis algab Inglismaalt Canterbury katedraali juurest, kulgeb läbi Prantsusmaa, siis Šveitsis ja lõpuks Itaalias kuni Roomani välja. Otsus oli minna jala ja seljakotid seljas. Mina, loo autor, ja minu elu- ja matkakaaslane Frida.

Tõsi, tehnilistel ja ajalistel põhjustel ei saanud alustada Inglismaalt, vaid valisime alguseks Lausanne’i linna Šveitsis. Oli ka ette teda, et mina Rooma ei jõua, et pean toime tulema kahe nädalaga ja vaatama, kui kaugele selle ajaga kõnnin. Frida aga jätkab ka praegu Rooma suunas. Viimane teade temalt pühapäeva hommikul: „Olen 5 km Pontremolist. Hullult müristab, äike ja vihm.“

Avalehele
0 Kommentaari
Loe veel: