Killuke muinasjuttu: Seebukari jalutab päikseloojangul baobabide alleel. Ahvileivapuid kasvab Madagaskaril kuus liiki, suurimad neist kuni 30meetrised. Foto: Kerly Espenberg

Madagaskar on üks vaesemaid riike maailmas. Hinnanguliselt on Madagaskari rahvaarv 22 miljonit ning enam kui 90% sealsetest inimestest peab hakkama saama vähem kui kahe dollariga päevas. Samas ei ole need inimesed erinevalt mõnestki teisest Aafrika riigist näljas. Me nägime palju kenasid rõõmsatujulisi lapsi, kuid mitte kerjuseid ega ülikõhnu inimesi. Põhjuseks on riis, mida malagassid ise nimetavad oma leivaks. Olenevalt piirkonnast annab maa vähemalt kaks riisisaaki aastas.

Samas on tegu tohutult rikka riigiga, sest 90% Madagaskari taime- ja loomaliikidest on endeemsed. See tähendab, et neid ei leia mitte kuskilt mujalt. Umbes 88 miljonit aastat tagasi eraldus saar Indiast ja “ujus” aeglaselt oma praeguse asukoha poole, lubades taimedel ja loomadel segamatult areneda. Saareriigis leidub nii lopsakaid vihmametsasid kui ogakõrbeid, kus sajab vaid kord mitme aasta jooksul.

Avalehele
0 Kommentaari