VEIDI MUUSIKAT: jaamaklaveritest on saanud Hollandis üleriigilised kuulsused, neist kirjutatakse lehtedes ja neist pajatavad teleuudised. Martin Raud

Haagi raudteejaam linna keskel on üks tuhandetest omasugustest Euroopas, kust voorib varavalgest hilisõhtuni läbi kõige erinevamas vanuses ja igasugu eesmärkidega reisijaid nii Hollandist kui mujalt. On närvilisi tööletormajaid, pintsaklipslasi, turiste, tudengeid, veterane, narkareid ja heidikuid. Jaam ise ei saa sarnaselt Tallinnaga kunagi valmis – alati midagi ehitatakse ja parandatakse, lisatakse liipreid või lõhutakse mõnd karkassi maha. Kuigi jaamaesine kellaalune on paljudele armastatud kohtumispaigaks, pole tegemist mitte just eriti romantilise kompleksiga, kus pikemalt aega veeta.

Ja siis tuli kellelegi muusikaaltile projektijuhile pähe hiilgav idee paigutada jaamahalli keskele must klaver, jalad tugevasti betooni kinnitatud, et teda minema ei veeretataks, kutsuv loosung „Play Me! (Mängi Mind)“ tagasihoidliku kirjaga äärele maalitud.

« Avalehele 0 Kommentaari