Bangladesh: India sageli tsüklonitega võitlev läänenaaber on turistidele veel vähetuntud paik. Fotol olev poiss on tekitanud endale vaimuka peakatte puuviljakoorest. FOTO: TIIT PRUULI

1. Iraan

Pikka aega on poliitiline olukord selle riigi ümber olnud äärmiselt pingeline, kuid just nüüd on asi veidi muutunud. Iraani valitsus on talitsenud oma tuumaprogrammi ja lääneriigid on lõdvendanud majanduslikke sanktsioone. Sellises olukorras võib loota, et ka Iisrael ei söanda lähiajal Iraani rünnata. Sealkandis võib olukord aga kiiresti muutuda ja seetõttu oleks just nüüd õige aeg külastada seda imelist riiki. Kõik rändurid, kes on Iraanis käinud, kiidavad üksmeelselt imepärast pärsia kultuuri ja kohalike ülimat sõbralikkust (alkohoolikutele ega feministidele ei soovita).

2. Etioopia

Etioopia edelaosas on tänapäeval veel kümneid rahvaid, kes on säilitanud oma traditsioonlise eluviisi. Loomanahkadesse riietunud ja odasid kasutavaid inimesi on meil raske ette kujutada ja see on väärt oma silmaga vaatamist, kuid kahjuks pole sellist pilti enam kauaks. Valmis on saanud korralik asfalttee Arba Minchi ja Jinka vahel ning lõpukorral on ka Jinka-Turmi maantee ehitus. Julgen ennustada, et lähimas tulevikus hakkavad sealsete eksootiliste rahvaste juurde voorima turistide bussid ning kalašnikovi asemele tuleb mobiiltelefon ja kitsenaha asemele T-särk. Olen sealkandis käinud igal aastal (alates 2005) ja näinud suuri muudatusi. Huvilised peaksid kiirustama. Muuseas on Etioopia ka Rough Guide 2014 soovituste hulgas esikohal.

Avalehele
0 Kommentaari
Loe veel: