SOTSIAALSELT VASTUTUS­TUNDLIK: iga viies newyorklane kannatab tühja kõhtu, meenutati toidu- ja veinifestivalil korduvalt. Fotol on festivali äpp paigutanud loo autori (plakatiga) head sõnumit levitama New Yorgi metroosse.

„Kohe algab tuumasõda, kui Hillary võidab…“ Nii kuulutab üks Donald ­Trumpi kampaania reklaam, kui teleri Manhattani hotellituppa jõudes lahti teen. Kampaaniast küllastunud Ameerika meedia ainus tähelepanu tundub olevat ajalooline duell kahe kandidaadi vahel, kellest kummagi poolt enamik ameeriklasi parema meelega ei hääletaks. Ei leia üheltki uudistekanalilt midagi olulist Euroopast ega Lähis-Idas eskaleeruvast kriisist. Just selline mulje jääb New Yorki saabudes mõni päev enne presidendivalimisi.

Ometi tuksub Suur Õun oma igavesti kiirendatud pulsil ja silma jäävad oranžid reklaamid linnapildis slogan’iga „Söö, joo ja võida nälg.“ Just selle üleskutsega ootab New Yorgi suurim toidufestival endale külastajaid. Ja külalisi jagub kümnete tuhandete kaupa. Tullakse nautima uusi maitseelamusi, et korraks unustada ümbritsev maailm ja poliitika.

Avalehele
0 Kommentaari
Loe veel: