DILEMMA: Hommikul tekkis Facebookis naistega tõsisem arutelu selle üle, kas laste brändikaupade soodukad on juba piisavalt head või peaks laskma firmadel veel natuke omas mahlas podiseda. Foto: Shutterstock3. aprill. Esimest korda elus vaatame kogu perega õhtul telekast uudiseid. Täna õhtul teatas vanem laps tähtsa häälega, et Arkadi Popov on Eesti peaminister. Mees kiirustas parandama, et Popov ei ole peaminister, Tanel Kiik on peaminister. Issand, mis inimestega ma koos elan.

4. aprill. Poiss on toas istumisest hullumas. Ta konkreetselt üritas toas seinast üles ronida. Pani peod vastu seina, surus põlve vastu seina, aga kui ta teise jalaga ronima proovis hakata, kukkus tagumiku peale. Saatsime ta siis rõdule end maha laadima. Viimased pool tundi on ta siis 5 m² rõdul ringe teinud, õnnelik nägu peas.

5. aprill. Mees istub oma toas. Ausalt öeldes on mehe käitumine natuke kahtlane. Ta on kolm päeva järjest duši all käinud. Äkki on armuke? Varem tõrjusin selliseid kahtlusi mõttega, et kes teda ikka tahab. Nüüd tuleb küsida, et kus ta küll armukesega kohtuks. Selveris, kahe meetri kaugusel, üle maskide saadavad õhusuudlusi?

6. aprill. Täna poes hakkasin ümber riiuli keerama, kui nurga peal tuli vastu vanainimene. „Vaata, mis sa teed! Kas sa tahad mind ära tappa? Kas sa ei näe, et ma olen riskigrupis?“ karjus pensionär. Ehmatasin, aga kogusin end kiirelt ja teesklesin pensionäri suunas köhimist. Mõned inimesed tardusid soolasambaks. Tegin omale väikese köhh-köhhiga tee puhtaks ja purjetasin poest välja.

7. aprill. Jutud sotsiaalmeedias lähevad järjest uskumatumaks. Viimane uudis on, et karantiini tõttu on õhusaaste langenud nii palju, et vaesed on uuesti tagasi Kalamajas ja Vene sõjavägi Tondil. Igaks juhuks guugeldasin Karl Vainot ja sain teada, et ta on elus. Tema tagasitulekut küll ei taha.

8. aprill. Hommikul tekkis üle tüki aja Facebookis naistega tõsisem arutelu selle üle, kas laste brändikaupade soodukad on juba piisavalt head või peaks laskma firmadel veel natuke omas mahlas podiseda, kuni hinnad veel langevad.

Kui ma pilgu telefonilt tõstsin, nägin, kuidas väiksem laps köögilaual istus ja nugadega mängis. Alguses tundus mulle, et tal on nägu ja rind verised, aga siis sain aru, et olin unustanud hommikuse moosisaia jäägid lapselt maha pesta.