Ühest küljest paistab olukord sünge, aga teisalt on jällegi kogu aeg huvitav.

Maailma filmikunsti kullafondi kuuluvas ulmefilmis „­Blade Runner“, mis valmis 1982. aastal ja mille tegevus leiab aset 2019. aastal Los Angeleses, kujutatakse õõvastavat düstoopiat, mille keskel me peaks nüüd elama. Režissöör Ridley Scott asetas sündmustiku linna, kus kallab pidevalt vihma, ­inimesed liiguvad lendavate autodega ning sitke võmm ajab taga kuritegelikke bioroboteid.

Meie aeg on ometigi teistsugune. Loodus on küll reostunud, kuid California põhiprobleem pole kestev vihm, vaid kestvad metsatulekahjud. Bioroboteid USAs ei ole, kuid on teismelise ajuga president, kelle arengupeetuse üheks väljenduseks on näiteks see, et tal on aega ja tahtmist isiklikult halvustada üht 16aastast Rootsi tüdrukut.

Korraks 1980ndatesse kandudes kujutame ette, et keegi stsenarist tuleb režissöör Scotti juurde ideega, kuidas planeedi võimsaima riigi president saadab päevad läbi segase sisuga sõnumeid üle kogu maailma, sõimates samal ajal kõikvõimalikke piire ületades USA Kongressi liikmeid. Ajalehe Wa­shington Post (mille tellimise Valge Maja lõpetas) faktikontrollijate väitel on Donald Trump esitanud ametisseastumise päevast alates 15 413 valet või eksitavat väidet.

Avalehele
33 Kommentaari
Loe veel: