Aasta tagasi tõi ETV Pealtnägija päevavalgele, et IRL poliitikud on seotud jõukatele Vene kodanikele Eesti elamislubade tegemisega. Mis oli üllatus televaatajatele, ei olnud seda uurimisorganitele.
Neli tundi enne Pealtnägija eetrisse minekut lõpetas politseiameti sisekontroll läbiotsimise ühes Lasnamäe korteris. Sealt leiti Venemaa ja Ukraina, aga ka Liibanoni ja Türgi kodanike passide koopiaid. Passide juurde kuulusid notariaalsed volikirjad.

Korteri elanik, lapsehoolduspuhkusel viibiv raamatupidaja Olga Drozdetskaja peeti kinni. Naiselt võeti ära üle 100 000 euro sularaha.

Kas vahetult enne Pealtnägija saadet korraldatud politseioperatsioon oli juhus või meelega tehtud?
“Me ei teadnud, et õhtul selline saade tuleb,” ütleb Ekspressile uurimist juhtinud politseileitnant Laine Kamenskaja.

Läbiotsimise käigus ära võetud pabereid uurides avastas politsei veel mitu kuritegu. Näiteks oli Drozdetskaja petnud koos kahe naisega riigilt välja rohkem kui 55 000 eurot (ligi miljon krooni) emapalka.

Tänavu oktoobris karistas Harju maakohus naist erinevate kuritegude eest ligi kolmeaastase vangistusega. Sellest peab ta kandma ära pool aastat, ülejäänu on tingimisi.

Politsei andmetel üritas Drozdetskaja hankida kokku umbes sadat elamisluba, saades kätte 51 luba. Karistuse tõi neist vaid üks juhtum, kus ta esitas politseile valeandmeid.

Loe täismahus artiklit Eesti Ekspressi tasulisest versioonist

« Avalehele 45 Kommentaari