FUTURAMAS JUBA AMMU OLEMAS: Akupargi kiibikohtu robotkohtunik number 802 mõistis õigust robot Bender Bending Rodríguezi juhtumis, keda süüdistati kahes murdvargussüütamise episoodis. 20th Century Fox Television

Selle aasta maikuus teatas üks USA suuremaid advokaadibüroosid BakerHostetler, et on võtnud palgale maailma esimese robotjuristi. Tehisintellekt nimega Ross hakkab tegelema pankrotiasjadega. Ross põhineb IBMi super­arvutil Watson ning tema ülesandeks on läbi kammida kohtuotsuste ja lepingute andmebaase, et nende põhjal kliente nõustada. Vähemalt teoorias peaks Ross olema õppimisvõimeline – ta oleks väga kiire otsingumootor, peale selle aga kontrolliks ka oma järeldusi, otsiks tagasisidet ja parandaks enda antud soovitusi.

Eesti ei saa ega taha maha jääda. Juunikuus kuulutas Eesti Advokatuur koostöös Tartu ülikooliga välja 10 000eurose auhinnafondiga õigusrobootika konkursi. Initsiatiivi taga on advokatuuri esimees Hannes Vallikivi – suur tehnika-, robootika- ja tehisintellektihuviline.

« Avalehele 0 Kommentaari