See inimene pole… inimene,“ ütleb peatoimetaja Mat ­Hoffmani (44) pilte vaadates. Nädalalõpul Simple Sessioni aukülaliseks olev Hoffman ongi tavamõistusele arusaamatu kuju – BMX-maailma superstaar, kes on osalenud „Jackassi“ filmis (mäletate küll hullu, kes sõitis rattaga, millele oli rakett külge monteeritud), murdnud enda kehas ilmselt kõik mõeldavad ja mõeldamatud luud, kuid ikkagi rattasadulasse tagasi roninud.

Ekspress võttis kätte ja küsis Matilt, miks ta seda teeb (mõttes Märt Avandi kehastatud Valdise häälega, kes ei saa aru, miks Indrek ­Ojari kehastatud Jarmo noore pere laenu eest oma bemmile uued rehvid ostis).

Mat, milline oli sinu esimene vigastus?

1986. aasta novembris läks üks trikk valesti, maandusin pea ja õlg ees tsemendil. Ma mitte ei murdnud rangluud, vaid ma purustasin selle. Kaotasin teadvuse, aga õnneks juhtus õnnetus kohe haigla lähedal, kus kaks parimat Oklahoma City kirurgi parasjagu ka tööl olid. Operatsiooni käigus eemaldati mul osa vasakust rangluust. Omamoodi on see naljakas, sest ma olin siis 12aastane ja eelmise aasta juulis tehti täpselt samasugune operatsioon minu teisele rangluule. Muuseas, tegijad olid samad arstid.

« Avalehele 2 Kommentaari